Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Budownictwo i architektura przyszłości

Budownictwo i architektura przyszłości /

Lata przeszłości powoli odchodzą w zapomnienie jeżeli chodzi o kontekst architektury i budownictwa. Oczywiście jeszcze na dzień dzisiejszy architekci i budowniczy posiłkują się starymi pomysłami i zastosowaniami podczas projektowania i budowania współczesnych budynków. Jednak nowoczesna architektura i budownictwo zmierza ku coraz bardziej zachwycającym i niepowtarzalnym budynkom. Na dzień dzisiejszy architektura stoi na bardzo wysokim poziomie, ale architektura przyszłości kreuje się na dzień dzisiejszy bardzo ciekawie. Z pewnością również budownictwo przyszłości przyniesie coraz ciekawszy efekt i niepowtarzalne zastosowania. Na dzień dzisiejszy na rynku nieruchomości można spotkać bardzo dużo ciekawych, pięknych i unikalnych budynków. Jednak to w porównaniu z przyszłością jest jedynie przedsmakiem. W przyszłości najbardziej wymagający klienci będą mogli liczyć na jeszcze doskonalsze i robiące coraz większe wrażenie budowle. W tym momencie niesamowite budynki są przede wszystkim przeznaczone dla najbogatszych klientów. Radość z posiadania domu, który jest niepowtarzalny w swoim stylu to przede wszystkim ponadczasowe i unikalne pomysły architektów, którzy w tworzeniu pięknych dzieł działają do spółki z równie zdolnymi budowniczymi.

Na dzień dzisiejszy niepowtarzalne pomysły architektów w tworzeniu przepięknych budynków to również znak, że w przyszłości ich projekty będą coraz lepsze i coraz ciekawsze. Z kolei klienci będą mogli liczyć na doskonałe wykończenie budynku, ponieważ budownictwo w tym momencie również stawia ogromne kroki w kierunku przyszłości, która z pewnością będzie jeszcze bardziej zachwycająca w kontekście nowoczesnych budowli niż w tej chwili. Mimo, iż do tej pory architekci i budowniczy osiągnęli już bardzo dużo, a ich najlepsze pomysły to istne dzieła sztuki to budynki, na które możemy liczyć w przyszłości będą jeszcze lepsze i jeszcze bardziej unikalne niż te, które możemy obserwować dotychczas. Szeroka gama pomysłów sprawia, iż najzdolniejsi architekci nie boją się projektować nowoczesnych budynków, które w końcowym etapie projektu i wykończenia budowniczego dają niesamowity efekt. Doskonała współpraca pomiędzy architektami i budowniczymi dawała zawsze doskonały i niepowtarzalny efekt. Oby również przyszłość okazała się tak owocna jak współczesność.

Comments are closed.