Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kupno mieszkania

    ,

Co powinieneś wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych?

kafleBudynki bądź lokale użytkowe przeznaczone do prowadzenia w nich działalności gospodarczej (takie jak: centra handlowe i hale magazynowe, place składowe, postojowe i manewrowe, a nawet biurowce) określa się jako nieruchomości komercyjne. Posiadają one charakter nie – mieszkalny.

Stanowią często przedmiot umowy najmu zwłaszcza, jeżeli ulokowane są w dogodnym miejscu na prowadzenie danej działalności czy to produkcyjnej czy usługowej. Nieruchomości komercyjne stanowią siedziby firm i przedsiębiorstw prowadzących wszelkiego rodzaju działalność gospodarczą. Powszechnie uważa się, że inwestycja w nieruchomości komercyjne stanowi najbardziej dochodowy rodzaj inwestycji w zakresie obrotu nieruchomościami, co wynika z faktu, że na ogół najmujące takie nieruchomości firmy są źródłem ciągłego i regularnego dochodu.

Przede wszystkim jednak rentowność najmu nieruchomości komercyjnych jest zwykle znacznie wyższa niż pozostałych nieruchomości (czy to mieszkaniowych, czy gruntowych). Na ogół inwestycja polegająca na zakupie nieruchomości komercyjnej okazuje się bardzo opłacalna w przeciągu kilkunastu lat.

Comments are closed.