Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Dekoracyjna elewacja

5Współcześnie wznoszone budynki zazwyczaj ociepla się wełną mineralną oraz styropianem. Na warstwę izolacyjną kładzie się zazwyczaj tynk cienkowarstwowy oraz farbę. Warto zadbać o odpowiednie ocieplenie ścian ze względu na to, że pozwala to zaoszczędzić mnóstwo środków przeznaczanych na ogrzewanie wnętrza budynku. Osoby, które stoją przed zadaniem odnowienia warstwy izolacyjnej, mogą skorzystać możliwości i odmienić sobie wygląd zewnętrzny domu. Istnieje wiele sposobów na urozmaicenie elewacji zewnętrznej. Po pierwsze, można stosować kilka rodzajów farb do elewacji, można także bawić się fakturami elewacji, tynków. Na rynku jest ogromny wybór materiałów budowlanych, z których można tworzyć ciekawe projekty elewacji. Zanim zaczniesz tworzyć elewację na zewnętrznych powierzchniach budynku, dobrze jest wcześniej dokładnie zaprojektować ich rozmieszczenie. Warto zrobić to na kartce papieru razem z osobą, która będzie wykonywała prace. Dobrze jest powierzyć prace nad nową elewacją architektowi.

Jeśli nie chcesz korzystać z usług architekta, możesz samodzielnie zaprojektować sobie elewację korzystając z programów komputerowych, za pośrednictwem których można zrobić elegancką elewację. Jak korzystać z takiego programu? Należy zrobić cyfrowe zdjęcia swojego domu, a następnie wrzucić je na dysk twardy na swój komputer. Następnie zrobione zdjęcia można dowolnie obrabiać. Warto zrobić wcześniej przymiarki oraz dokonać poprawek w programie, aby zobaczyć, czy nasz pomysł będzie na pewno korzystnie wypadał w rzeczywistości. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy elewacja, zamiast poprawiać wygląd naszego domu, będzie go szpecić. Ciekawe elementy dekoracyjne można zrobić w systemach BSO, są to systemy mokre wznoszenia izolacji cieplnej. Ciekawym pomysłem na poprawę wyglądu zewnętrznego naszego domu jest ustawienie gzymsów. Gzymsy mogą znajdować się nad drzwiami, a także pod i nad oknami oraz między piętrami. Gzymsy dzielą powierzchnię ścian, pozwalają na optyczne powiększenie niż zmniejszenie niektórych ścian.

Comments are closed.