Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kupno mieszkania

    ,

Developerzy.

Developerzy.

Zakup nowej nieruchomości, zawsze wiąże się z wizytą w spółdzielni mieszkaniowej, albo u developera. Ta druga opcja pojawia się przede wszystkim w sytuacji zakupu nowego domu, ale nie jest to generalna zasada. Co trzeba wiedzieć przed wizytą u developera?

Developer to nic innego jak osoba czy firma, która zajmuje się budową i sprzedażą nieruchomości. Bez względu na to czy chodzi o sprzedaż mieszkań, czy też domów, jest po prostu osoba lub firma sprzedająca określony produkt. W jego interesie jest sprzedać drogo, w interesie klienta jest kupić tanio. Czy da się to połączyć?

W przypadku developerów jest to trudne, aczkolwiek nie jest niemożliwe. Należy pamiętać, że developerzy to ludzie, którzy również potrzebują zastrzyku gotówki, z której realizują kolejne inwestycje. Wcale to oczywiście nie oznacza, że swoje nieruchomości sprzedadzą za bezcen, jednak w sprzyjających sytuacjach można wynegocjować jakieś zniżki.

Kupując nieruchomość u developera, warto przywiązać sporą uwagę do analizy zapisów umowy. W przypadku wielu nieruchomości sprzedaż nie równa się możliwości mieszkania – nieruchomości są jeszcze wykończane a termin oddania jest określany w umowie. Nie zawsze tak jest, ale warto na to zwrócić uwagę. Należy również sprawdzić samego developera – sytuacja firmy i opinie o niej są bardzo istotne, szczególnie gdy konieczna jest wpłata znacznej sumy, na długo przed zawarciem umowy kupna nieruchomości.

Podsumowując – developer jest trochę jak sprzedawca. Tworzy i sprzedaje, warto o tym wiedzieć i próbować kupić na lepszych warunkach. Jeśli to nie uda, należy chociaż przywiązać dużo uwagi do zapisów umowy kupna nieruchomości i do sytuacji samej firmy. To jest w naszym interesie.

Comments are closed.