Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kupno mieszkania

    ,

Hale magazynowe na wynajem

13Wraz ze wzrostem inwestycji zachodnich koncernów w specjalne strefy ekonomiczne na terenach sąsiadujących z tymi strefami notuje się znaczne zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi. W obrębie tych stref największe tereny zostały wykupione przez gigantów, którzy wybudowali zakłady liczące nawet kilka hal i zakładów.

Natomiast dla ich kontrahentów, którzy przybyli do Polski za swymi klientami, zostało niewielkie pole do działania. Wraz ze wzrostem kosztów pracy w Europie zachodniej, coraz większy wolumen produkcji został przeniesiony do nas. W obliczy konieczności ciągłego rozwoju i braku miejsca na rozbudowę w obszarach stref ekonomicznych, coraz więcej firm poszukuje przestrzeni magazynowych w ścisłym sąsiedztwie.
Coraz więcej obiektów po zamkniętych lub prywatyzowanych i restrukturyzowanych przedsiębiorstwach jest wykupywana, remontowana, a następnie dzierżawiona. Dużym atutem takich nieruchomości jest lokalizacja i istniejąca infrastruktura. To bardzo dobry pomysł na biznes, który wymaga jedynie wkładu w dostosowanie obiektów do aktualnych standardów. Po podpisana umowy najmu (często w długookresowej perspektywie) inwestor czerpie korzyści wynikające z kontraktu.

Comments are closed.