Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Mieszkania do wynajęcia kraków

44Inwestowanie w nieruchomości to dość prosty sposób na zarabianie pieniędzy, ale tylko dla osób, które mają w tym doświadczenie oraz dla osób, które mają pieniądze na to aby zacząć taką przygodę. Obecnie ceny mieszkań wciąż obniżają się, dlatego istnieje możliwość zakupu mieszkania w bardzo okazyjnej cenie i późniejszej od sprzedaży kiedy rynek podniesie się z bessy. Trudno powiedzieć co będzie za około dziesięć lat, jednakże inwestycja w nieruchomości opłaca się niemal w każdym przypadku, o ile jest to pokaźna inwestycja. Nieruchomości to dobra inwestycja ze względu na to, że są one odporne na jakąkolwiek inflację i jej wskaźniki. Mieszkania rosną w siłę jeśli chodzi o ich wartość – ona się tylko zwiększa z czasem. Jest to niezależne od innych wskaźników rynkowych. Twierdzą tak wszyscy analitycy, którzy zajmują się na co dzień zawodowo rykiem nieruchomości na całym świecie.

Dlatego jak najbardziej warto jest inwestować w nieruchomości jeśli chcesz aby twoje pieniądze dobrze na ciebie zarabiały. Warto jednakże wiedzieć w jaki sposób kupować nieruchomości aby w przyszłości cieszyć się z zysków wypracowanych przez nieruchomości. Warto kupować tylko nowe i dobrze zlokalizowane mieszkania do wynajęcia kraków, które znajdują się w większych miastach, do których mieszkańcy Polski będą stale przyjeżdżać. Przede wszystkim w stolicy, ale dobrze jest też umieć trafić na odpowiednie mieszkanie w Trójmieście, które staje się coraz bardziej popularne jeśli chodzi o zakup nieruchomości. Dobrze jest także kupować nieruchomości po to aby je wynajmować dalej. Zazwyczaj nieruchomości są dobrą inwestycją do tego stopnia, że mawia się, że znacznie lepiej jest kupować właśnie jakieś nowe mieszkania Poznań niż wprowadzać pieniądze na bezpieczne lokaty w banku. Mieszkanie zakupione można dobrze wynajmować osobom wypłacalnym, dzięki czemu czynsz będzie opłacany, mieszkanie będzie dalej w dobrym stanie, o ile lokatorzy nam ich nie zdemolują, a poza tym jeszcze dodatkowo zarobimy na wynajmie.

Comments are closed.