Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Jak odbierać mieszkanie od dewelopera?

26Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera, powinieneś wiedzieć w jaki sposób fachowo odebrać takie mieszkanie aby wszystko odbywało się w zgodzie z przepisami i aby nie sprawić sobie później problemów. Jeśli nie masz pojęcia jak to zrobić, warto abyś zabrał na takie spotkanie fachowca, który zna się na budownictwie. Na takie spotkanie trzeba zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, czyli musisz mieć ze sobą wszystkie dokumenty związane z instalacjami elektrycznymi, kanalizacyjnymi wodnymi w mieszkaniu. Musisz także mieć ze sobą umową oraz projekt mieszkania. Podczas takiego spotkania musisz dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, spotkanie więc może trwać nawet kilka godzin. Jeśli jednak jesteś wszystkiego pewien, wtedy odbiór mieszkania developerskie może odbyć się w kilka minut i być tylko formalnym złożeniem podpisu. Kiedy jesteś już w mieszkaniu, przed podpisaniem umowy musisz sprawdzić czy wszystko jest w porządku ze stanem okien, drzwi, musisz także sprawdzić jakość materiałów budowlanych.

Warto sprawdzać stan użytych materiałów do wykończenia mieszkania dla młodych wrocław – muszą one być zgodne z tym co zawarto w umowie. Jeśli dostrzeżesz jakieś uchybienia albo wady, możesz napisać o tym w tak zwanym protokole zdawczo – odbiorczym. Protokół zdawczo – odbiorczy to protokół, który ma moc prawną i na nim możesz opierać się jeśli chcesz później walczyć o swoje. Dlatego jakikolwiek pospiech przy podejmowaniu mieszkania od dewelopera nie jest wskazany, mimo że większość z nas chce już cieszyć się własnym mieszkaniem. Pamiętaj jednak, że pospiech tutaj można przypłacić w przyszłości ogromnymi kosztami, które poniesiemy lub które zrzuci na nas deweloper całkowicie bezkarnie, w ramach umowy, którą podpisaliśmy. Ważne jest obejrzenie starannie stanu mieszkania Gocław przed podpisaniem protokołu odbioru mieszkania. Jeśli podpiszesz protokół odbioru, to ewentualne błędy w budowie mieszkania będziesz później naprawiał za własne pieniądze.

Comments are closed.