Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż

malowanieJeśli zastanawiasz się jak powinno wyglądać odpowiednio przygotowane mieszkanie na sprzedaż, odpowiadamy – potencjalny klient, wchodząc do środka, powinien wiedzieć, że to tylko to i żadne inne jest stworzone dla niego. Jak osiągnąć taki efekt? Warto wczuć się w skórę klienta i przygotować mieszkanie tak abyśmy to my mieli w nim zamieszkać. Warto wyeksponować jego atuty i zręcznie ukryć wady. Nie należy jednakże wciskać komuś nieprawdy, bo ona wyjdzie na jaw wcześniej czy później. Dlatego warto być uczciwym, bo niepotrzebne są nam problemy z późniejszym rozczarowanym nabywcą mieszkania dla młodych Poznań który kupił mieszkanie na przykład z obciążoną hipoteką albo z czymś niepotrzebnie ukrytym w systemie kanalizacyjnym. Ukryte wady, awarie to niestety bolączki dzisiejszych Polaków, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się mieszkania Gliwice. Jeśli cena jest zbyt niska, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

Nie zawsze jednakże niska cena musi oznaczać, że z mieszkaniem jest coś nie tak. Bardzo często niska cena oznacza po prostu to, że właściciel mieszkania Wrocław chce bardzo szybko się go pozbyć i próbuje znaleźć chętnych potencjalnych nabywców przyciągając ich ceną. Jeśli jesteś osobą, która chce szybko sprzedać mieszkanie, powinieneś dokładnie sprawdzić wszystkie zakamarki i popatrzeć na nie krytycznym okiem potencjalnego kupca. Kupujący czasami potrafią zaglądać w każdy kąt aby sprawdzić czy mają do czynienia z osoba, która dbała o mieszkanie. Dlatego trzeba bardzo gruntownie posprzątać mieszkanie. W mieszkaniu przygotowywanym pod sprzedaż przede wszystkim liczy się stan ścian – o czym nie każdy ze sprzedających być może wie. Czyli należy przygotować w odpowiedni sposób płyn do mycia ścian, wodę i przetrzeć wszystko wilgotną szmatką. Odświeży to mieszkanie. Warto zerwać zasłony i firanki, które wyglądają na brudne. Znacznie lepiej czasami wygląda ładne, czyste okno bez żadnych ozdób, zwłaszcza jeśli okno wychodzi na zieleń w ogrodzie i jeśli jest lato.

Comments are closed.