Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Jak zabezpieczyć ściany w kuchni?

Ściany znajdujące się w kuchniach to ściany, które wymagają odpowiednich zabezpieczeń. Należy je zabezpieczyć przed wilgocią, wysokimi temperaturami, a także przed wnikaniem zapachów i przed zabrudzeniami w znacznie mocniejszy sposób niż jakiekolwiek inne ściany w naszych domach. Jak więc wybrać materiały do budowania ściany, z jakich materiałów ją wykończyć? Ściany te szybko niszczeją, dlatego potrzebują tak szczególnej ochrony. Warto zadbać o jakość materiałów, z których mają być wykonane. Na ścianie kuchennej niekoniecznie muszą znaleźć się płytki ceramiczne, do których wszyscy przywykliśmy. Można także założyć na ścianie fototapetę albo obrazki, które są odpowiednio ubezpieczone, czyli na przykład laminowane. Włókna z laminatem nie korzystają zbyt wiele, dlatego można takim włóknem pokryć fotografię, którą sporządziło się samodzielnie i wydrukowało w odpowiednim miejscu w wielkim formacie.

Rozwiązanie polegające na stosowaniu takich fotografii na ścianach w kuchni jest bardzo efektowne, dlatego architekci wnętrz bardzo chętnie polecają zrobienie czegoś takiego w kuchni w każdym przeciętnym domu, bo koszty są niewielkie, a efekty wyśmienite. Jeśli jednak zdecydujmy się na położenie glazury, to będzie również dobre wyjście. Będziemy mogli dzięki glazurze odetchnąć na lata przed obowiązkiem tworzenia sobie nowych kompozycji i wymiany materiałów na ścianach. Glazura bowiem jest nalata, podobnie jak płytki z kamienia czy płytki z ceramiki. Glazura jest zawsze droższa niż jakakolwiek tapeta. Jeśli układasz glazurę, wtedy masz pewność, że będziesz miał spokój z ciągłą wymianą nawierzchni, jednakże będzie na pewno problem z czyszczeniem fug na ścianach. Dobrze jest aby zawsze były białe, a odświeżanie ich jest koniecznością już po dwóch latach użytkowania kuchni. Fugi należy wybierać w taki sposób, aby materiały, z których są zrobione, były odporne na wilgoć. Nie należy wybierać cementowych fug, bo bardzo szybko będą się wykruszały.

Comments are closed.