Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kupno mieszkania

    ,

Kupno działki budowlanej

25Podpisanie umowy zakupu działki ma nieodwracalny charakter, dlatego warto zastanowić się, czy dopełniliśmy wszystkich formalności przy zakupie oraz czy sprawdziliśmy wszystko co może nas zaskoczyć w przyszłości. Cała procedura zakupu jest dość czasochłonna, wymaga ogromu cierpliwości z naszej strony – warto wiec wykazać odrobinę cierpliwości, bo właśnie na działce, którą kupujesz spędzisz całe życie.

Ogrodzenia z gabionów, ogrodzenia lublin, bramy ogrodzenia warszawa, słupki do ogrodzenia z siatki są dobrej klasy wyposażeniem. Dobrej klasy ogrodzenia pomagają niejednej osobie. Na pewno warto takie ogrodzenia posiadać.

Jakie warunki powinna spełniać dobra działka budowlana? Powinna ona być przede wszystkim dobrze skomunikowana z miastem, jeśli znajduje się poza miastem. Warto zwrócić uwagę na to czy mamy w okolicach dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy. Niebagatelny może być też fakt istnienia kolejki w pobliżu domu – miasta rozbudowują się i w przyszłości kolejki podmiejskie będą grały kluczową rolę w ich rozwoju, podobnie jak już dzieje się to na zachodzie Europy. Warto także sprawdzić gdzie znajduje się jakikolwiek sklep, w którym można zakupić jakiekolwiek środki spożywcze.

Warto to sprawdzić abyśmy wiedzieli czy jeśli zabraknie nam wieczorem chleba, to czy będziemy musieli jechać kilka kilometrów. Każda działka ma dostęp do drogi publicznej – jest to zresztą warunek istnienia działki budowlanej lub tez warunek przekształcenia działki rolnej w budowlaną – musi być zachowany dostęp do drogi publicznej. Warto jednakże sprawdzić jaki jest stan drogi doprowadzającej do działki z drogi publicznej. Jeśli stwarza ona tendencje bycia zalewaną, wtedy na pewno będziesz miał przez szereg lat same problemy. Warto sprawdzić czy nie jest zbyt miękka. Kiedy rozglądasz się za działką budowlaną, musisz także sprawdzić to czy znajduje się ona blisko oświetlenia drogi, czy też znajdują się w pobliżu sąsiedzi, kim są ci sąsiedzi. Kolejna sprawa to wyprawa do urzędu gminy, w którym znajduje się plan zagospodarowania przestrzennego. Oglądając plan zagospodarowania przestrzennego dowiesz się czy w pobliżu wybuduje się być może wielkie wysypisko śmieci.

Procedura zakupu, przystanek autobusowy, działki, plan zagospodarowania przestrzennego, kolejki podmiejskie

Dodaj komentarz