Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Kupno działki budowlanej

25Podpisanie umowy zakupu działki ma nieodwracalny charakter, dlatego warto zastanowić się, czy dopełniliśmy wszystkich formalności przy zakupie oraz czy sprawdziliśmy wszystko co może nas zaskoczyć w przyszłości. Cała procedura zakupu jest dość czasochłonna, wymaga ogromu cierpliwości z naszej strony – warto wiec wykazać odrobinę cierpliwości, bo właśnie na działce, którą kupujesz spędzisz całe życie.

Ogrodzenia z gabionów, ogrodzenia lublin, bramy ogrodzenia warszawa, słupki do ogrodzenia z siatki są dobrej klasy wyposażeniem. Dobrej klasy ogrodzenia pomagają niejednej osobie. Na pewno warto takie ogrodzenia posiadać.

Jakie warunki powinna spełniać dobra działka budowlana? Powinna ona być przede wszystkim dobrze skomunikowana z miastem, jeśli znajduje się poza miastem. Warto zwrócić uwagę na to czy mamy w okolicach dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy. Niebagatelny może być też fakt istnienia kolejki w pobliżu domu – miasta rozbudowują się i w przyszłości kolejki podmiejskie będą grały kluczową rolę w ich rozwoju, podobnie jak już dzieje się to na zachodzie Europy. Warto także sprawdzić gdzie znajduje się jakikolwiek sklep, w którym można zakupić jakiekolwiek środki spożywcze.

Warto to sprawdzić abyśmy wiedzieli czy jeśli zabraknie nam wieczorem chleba, to czy będziemy musieli jechać kilka kilometrów. Każda działka ma dostęp do drogi publicznej – jest to zresztą warunek istnienia działki budowlanej lub tez warunek przekształcenia działki rolnej w budowlaną – musi być zachowany dostęp do drogi publicznej. Warto jednakże sprawdzić jaki jest stan drogi doprowadzającej do działki z drogi publicznej. Jeśli stwarza ona tendencje bycia zalewaną, wtedy na pewno będziesz miał przez szereg lat same problemy. Warto sprawdzić czy nie jest zbyt miękka. Kiedy rozglądasz się za działką budowlaną, musisz także sprawdzić to czy znajduje się ona blisko oświetlenia drogi, czy też znajdują się w pobliżu sąsiedzi, kim są ci sąsiedzi. Kolejna sprawa to wyprawa do urzędu gminy, w którym znajduje się plan zagospodarowania przestrzennego. Oglądając plan zagospodarowania przestrzennego dowiesz się czy w pobliżu wybuduje się być może wielkie wysypisko śmieci.

Procedura zakupu, przystanek autobusowy, działki, plan zagospodarowania przestrzennego, kolejki podmiejskie

Dodaj komentarz