Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Nietuzinkowe ogrodzenia

Gabiony stanowią ogrodzeniami rodem ze średniowiecza. W tej epoce były stosowane głównie do obrony miasta. Dzisiaj mogą spełniać tą samą rolę, z tą różnicę że mają chronić pojedyncze domostwo. Niegdyś, przed wiekami wiklinowe koszy były wypełniane kamieniami, następnie za ich pomocą fortyfikowano miasto. Dzisiaj wiklinowe kosze zastąpiły konstrukcje ze stali nierdzewnej, ocynkowanej. Nadal jednak charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością. Ogrodzenia tarnowskie góry jest świetną ofertą dla niejednej osoby. Ogrodzenia budowlane, ogrodzenia lubelskie, ogrodzenia drewniane pomogły osobom w opiece nad domami, ogrodami oraz wszelkimi posesjami.

Cena budowy tego typu ogrodzenia może być też relatywnie niska w porównaniu z innymi. Profesjonalnie wykonane ogrodzenia z gabionów nie wymagają żadnych fundamentów. Ich konstrukcja jest na tyle lekka, że mogą spokojnie być osadzone bezpośrednio na ziemi. Lepiej jednak zastosować słupy stabilizujące.

Dobrze wykonane ogrodzenie może spokojnie posłużyć użytkownikom nawet przez kilkadziesiąt lat. Ogrodzenia z gabionów niezwykle estetycznie też wyglądają. Zwłaszcza jeśli wypełnione są jednolitym materiałem. Zwykle jest to kamień, często stosuje się również granit czy grafit. Ogrodzenia te zdecydowanie też lepiej chronią posesję przed ciekawskimi spojrzeniami. Na podwórko nie przenikają również hałasy, czy dźwięki tłoku ulicznego. Ogrodzenia te nie wymagają też konserwacji. Nie trzeba ich malować ani impregnować. Gabiony mogą być też przyjazne dla środowiska. Jeśli po budowie zostało sporo gruzu, cegieł i nie wiemy co z nimi zrobić to możemy za ich pomocą wypełnić siatki. Wygląd tego typu ogrodzenia zależy więc w głównej mierze od naszej pomysłowości.

Comments are closed.