Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kupno mieszkania

    ,

Pośrednik nieruchomości. Czy warto z nim współpracować?

11Agencje nieruchomości, to firmy, które pośredniczą w transakcjach kupna i sprzedaży wszelkich nieruchomości. Ich pracownicy pomagają w poprawnym przeprowadzaniu transakcji, szukają klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości, prezentują je i pomagają do momentu finalizacji transakcji. Oczywiście pobierają za to stosowną prowizje. Czy warto z nimi współpracować? Odpowiedź nie jest oczywista.

Chcąc kupić nieruchomość, najczęściej warto zdecydować się na współpracę z pośrednikami. Prowizję z reguły opłaca sprzedawca, więc kupującego temat ten nie dotyczy. Dzięki współpracy z pośrednikami sprzedaży nieruchomości, być może uda się szybciej znaleźć taką, która jest warta zakupu. Oczywiście warto pamiętać o jednym – kupującego z pośrednikiem nie wiąże żadna umowa, lub jeśli tak jest, nie jest to umowa generująca koszty. Decyzja o współpracy jest wiec jak najbardziej sensowna. Trochę inaczej jest w przypadku nieruchomości sprzedawanych.

Sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości, zawsze wiąże się z koniecznością zapłaty znacznej prowizji. Co więcej – wiele biur nieruchomości stosuje w umowach różnego rodzaju postanowienia, które praktycznie blokują klientowi możliwość sprzedaży nieruchomości we własnym zakresie. Sprzedawać przez biuro można, jednak na pewno będzie wiązać się to z kosztami. Oczywiście należy pamiętać – koszt ten jest istotny, istotne jednak jest również to, iż dzięki współpracy z biurem, wszelkie obowiązki związane ze sprzedażą nieruchomości spadają na pracowników biura – sprzedający nie musi robić nic.

Współpraca z biurem nieruchomości, w wielu przypadkach ma sens, warto jednak za każdym, razem ją przemyśleć – czasami jest kosztowna, czasami jednak nawet cena jest mniejszym obciążeniem niż trud samodzielnej sprzedaży nieruchomości lub jej samodzielnego kupna. W naszym interesie jest mieć to na uwadze.

Comments are closed.