Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, GTB Metropolis pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości komercyjnych katowice Siemianowice śląskie,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Przekształcenie działki rolnej w budowlaną

39Zamiana działki rolnej na działkę budowlaną jest koniecznie jeśli chcemy na zakupionej działce o klasyfikacji rolnej wybudować jakiś budynek. Generuje to niestety mnóstwo formalności, ale jest możliwe do przeprowadzenia, zwłaszcza jeśli urząd gminy, w której znajduje się działka rolna jest przychylny tego typu działaniom i jeśli nie ma oporu ze strony urzędników oraz jeśli poprzedni właściciel działki rolnej ustanowił wszystkie kwestie sporne jako rozwiązane. Przede wszystkim działka rolna może zostać przekształcona na działkę budowlaną jeśli jest to przewidziane w planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli w planie zagospodarowania przestrzennego nie ma w najbliższych latach takiej możliwości, wtedy niestety zostajemy z niczym. Dlatego zanim kupimy jakąkolwiek działkę rolną, trzeba sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, a jest on dostępny do wglądu dla każdego mieszkańca w urzędzie miasta albo w urzędzie gminy, któremu podlega działka.

Dlaczego konieczne jest sprawdzenie planu zagospodarowania przestrzennego przed zakupem działki? Jest to konieczne aby sprawdzić, czy gmina uchwaliła podczas swoich obrad możliwość zagospodarowania danego terenu zabudową miejską lub osiedlową. Jeśli takiej rzeczy w planach nie ma, trzeba czekać na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, czasami się to oczywiście zmienia. Czasami potrzebne są niestety łapówki, ta jak często bywa w polskiej rzeczywistości. Można także złożyć wniosek do gminy o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Najczęściej bywają takie wnioski jak najbardziej odrzucane i przeciętny obywatel nic z tym nie może niestety zrobić. Wnioski zostają jak najbardziej odrzucane jeśli mamy do czynienia z działkami, które są bardzo żyzne, czyli jeśli mają wysokiej jakości glebę przeznaczoną pod uprawy. Najłatwiej jest przekształcić działkę z rolnej na budowlaną jeśli gleba jest czwartej i piątej klasy.

 

Dodaj komentarz