Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Sauna w domu

Budowanie sauny przenośnej w naszym klimacie być może wyda się szaleństwem, jednakże tak naprawdę w naszym kraju niskie temperatury panują przez większość roku. W takim klimacie ogrzewanie się w saunie jest bardzo przyjemne, dodaje nam komfortu życia. Warto wybudować sobie taką saunę jeśli pozwalają nam na to środki finansowe. Jeśli nie mamy pomysłu jak to zrobić i do jakiego specjalisty zwrócić się z pomocą o wybudowanie sauny, wtedy dobrze jest przejrzeć internet i zasięgnąć rady osób, które już budowały sobie saunę z poszczególnymi fachowcami. Warto też popytać znajomych. W każdej saunie powinny znajdować się drewniane meble, na których można spokojnie wypocząć. Drewno powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone – nie mogą wystawać z niego żadne drzazgi. Jednakże nie może to być drewno lakierowane ani w żaden sposób impregnowane. Dlatego zanim polakierujesz drewniane meble w saunie, dobrze się zastanów czy dobrze robisz. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą budować sobie specjalnie sauny w swoim domu, bo pociąga to za sobą olbrzymie koszty, jest zbudowanie sauny przenośnej. Sauny przenośne to sauny, które można nie tyle zbudować, co też po prostu wypożyczyć, na przykład z okazji jakiejś imprezy okolicznościowej, podczas której nasi goście będą mogli zażyć specjalnych kąpieli w przyjaznym środowisko. Takie sauny przenośne zazwyczaj mają kształt beczki i są dość ciężkie, trzeba je w odpowiedni sposób transportować. W środku znajdują się wszystkie elementy, które powinna mieć sauna z prawdziwego zdarzenia, ale w mniejszej skali. Czyli piec zazwyczaj jest węglowy, ale jest mały, bo małe jest tez pomieszczenie. sauny przenośne rzadko mieszczą w sobie więcej niż dwie osoby przybywające w środku jednocześnie. Jest to idealny sposób na tanie sprawdzenie czy to jest to i czy chcielibyśmy mieć saunę w naszym domu. Sauna przenośna to koszt kilku tysięcy złotych, zbudowanie jej to koszt około dwunastu tysięcy złotych.

Comments are closed.