Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Sprzedaż mieszkania

Jeśli chcesz w miarę szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie, musisz je odpowiednio przygotować. Nie tylko lokalizacja oraz cena i stan prawny mieszkania decyduje o tym czy się ono szybko sprzeda. Jeśli potencjalni klienci będą przychodzili obejrzeć twoje mieszkanie i na miejscu spotka ich ogromny bałagan w środku, wtedy niestety będziesz musiał liczyć się z tym, że będą mimo wszystko zniechęceni. Należy się nie zniechęcać przygotowaniami – dobre przygotowanie domu potrafi odnieść naprawdę niebagatelny efekt. Po pierwsze powinieneś posprzątać i odświeżyć mieszkanie. Dobrze jest zaprosić potencjalnych oglądających wtedy kiedy nie ma korków w okolicy, aby dobrze wspominali oni podróż do mieszkania. Należy także zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jeśli na zewnątrz panuje ogromny hałas, postarajmy się zamknąć szczelnie okno na czas przybycia potencjalnych oglądających.

Czasami mimo że będziemy się starali, to jednak sprzedaż mieszkania będzie nam szła źle. Wszelkiego rodzaju mieszkania, które są źle zlokalizowane, źle skomunikowane z pozostałą częścią miasta, a zwłaszcza z centrum – zawsze sprzedają się źle. Dlatego też ich cena musi być niższa niż gdziekolwiek indziej. Tak jest na przykład z warszawską Białołęką, która jest typową dzielnicą, do której wprowadzają się osoby pochodzące spoza Warszawy, które chcą sobie kupić w stolicy nowe mieszkanie. Ceny tam są zdecydowanie niższe niż nawet na odległych dzielnicach, takich jak Rembertów. Zanim napiszesz ogłoszenie, dobrze zastanów się co chcesz w nim zawrzeć. Ogłoszenia o sprzedaż mieszkania wcale nie muszą być chwytliwe i krótkie. Najlepiej jest, jeśli są o średniej długości, zawierają najważniejsze informacje, ale jednocześnie pozwalają człowiekowi dowiedzieć się co takie mieszkanie wyróżnia je spośród setek innych. Należy bezwzględnie dodać korzystne zdjęcia mieszkania lub okolicy lub widoku z okna. Niektórzy wiele by dali aby mieszkać z dobrym widokiem.

Comments are closed.