Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kupno mieszkania

    ,

Sprzedaż mieszkania kupionego na kredyt

48Kupowanie mieszkań na kredyt, to obecnie żadna nowość. Nikogo nie to nie dziwi, nikt się też nie boi zobowiązań na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Rynek developerski kwitnie a my, młode pokolenie kredytobiorców korzystamy z tego, jak tylko potrafimy. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto myślał o kredycie hipotecznym, mało kto mógł go też otrzymać.

Jedynym sposobem na pozyskanie własnego lokum było wpisanie się na listę oczekujących na przydział mieszkaniowy w lokalnym Urzędzie Miasta. Obecnie, niemalże chwilę po podjęciu stałej pracy młody człowiek występuje do banku z wnioskiem kredytowym. Przy odrobinie szczęścia, posiadając umowę na stałe i najlepiej będąc jeszcze w związku małżeńskim prawdopodobnie ten kredyt dostanie i kupi swoje wymarzone mieszkanie. Jednak z czasem może się ono okazać za małe i wtedy tenże młody człowiek podejmuje decyzję o zmianie mieszkania na większe.

Pytanie brzmi, co może on w takiej sytuacji zrobić, aby nie stracić. Niestety niewiele. W zasadzie kupując lokum na kredyt, musimy się liczyć z tym, że sprzedaż mieszkania z pewnością nie będzie opłącalna. Dzieje się tak ponieważ spłacając kredyt w pierwszej kolejności spłacamy odsetki. Chcąc po niedługim czasie sprzedać mieszkanie, być może uda nam się wyjść na zero.

Comments are closed.