Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Mieszkania na sprzedaż Siechnice

20W tym momencie nad rynkiem nieruchomości zawisły czarne chmury. Taka sytuacja kreuje się już od kliku miesięcy i wcale nie zanosi się na szybkie zmiany. Rynek nieruchomości na dzień dzisiejszy przeżywa poważny kryzys, którego źródło leży w problemach gospodarczych w państwie. Jeżeli taka sytuacja utrzyma się dłużej może to poważnie zachwiać krajową gospodarką. Ponadto miliony zamrożonych inwestycji stoi w miejscu, a chętnych na mieszkania na sprzedaż Siechnice można wyglądać z lornetką w ręku i również ciężko będzie ich znaleźć. Na dzień dzisiejszy piękne nieruchomości stoją puste mimo, iż są w pełni gotowe do wprowadzenia się dla nowych właścicieli. Nie zanosi się jednak by w najbliższych miesiącach sytuacja uległa zmianie. Brak klientów na nieruchomości to przede wszystkim również kryzys na rynku pracy. Ludzie nie mają pieniędzy na zakup wymarzonego własnego mieszkania Gdańsk, a banki nie chcą udzielać kredytów.

To wszystko powoduje, że rynek nieruchomości od wielu miesięcy tak bardzo ciężko oddycha. Tak poważny kryzys na rynku nieruchomości to jeden z pierwszych w historii polskiego państwa. Najlepsi handlowcy z trudnością pozyskują pojedynczych klientów, którzy kupują mieszkania, ale w porównaniu z ilością mieszkań, które są przeznaczone do sprzedaży to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Taka ciężka sprzedaż mieszkań to pierwsza sytuacja na współczesnym rynku nieruchomości. Sprzedaż większego mieszkania rynek wtórny, które urządzone jest w nowoczesnym stylu to niewyobrażalnie ciężka sprawa na dzień dzisiejszy. Nie wiadomo ile taka sytuacja potrwa, ale jedno jest pewne, że jeżeli taki kryzys będzie utrzymywał się dłużej to będzie brakować i klientów i deweloperzy zaprzestaną inwestycji na czas poprawy. Oznacza to, że gałąź gospodarki jaką jest rynek nieruchomości będzie generować poważne straty i brak przychodu dla państwa.

Comments are closed.