Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Kupno mieszkania

    ,

Sztuka użytkowa i jej znaczenie w naszym codziennym życiu

Architektura jest dziedziną użytkowej sztuki obecnej w naszym życiu tak naprawdę na każdym naszym kroku. Posiadając własne mieszkanie jesteśmy skłonni oddać je w ręce osób mających większe poczucie estetyki i znacznie większą wiedzę od nas w projektowaniu i optymalnie najkorzystniejszym wyposażeniu naszych mieszkań, i nie mowa tutaj tylko o dużych domach, ale także o małych mieszkankach czy też kawalerkach, w których każdy centymetr przestrzeni bywa bardzo cenny.

Bo prawda jest taka, że nie jest wielkim wyzwaniem zaprojektowanie pięknych dużych otwartych przestrzeni, znacznie większym wyzwaniem jest przekształcenie małego wnętrza w przytulne sprzyjające właścicielowi miejsce, do którego z utęsknieniem i ulgą będzie wracał i doskonale się czuł relaksując się przy dźwiękach ukochanej muzyki lub książce. Z każdym rokiem cywilizacja biegnie do przodu kilkanaście lat temu w sklepach było tylko kilka możliwości, przez co większość mieszkań była analogicznie podobna do siebie, a dziś istnieje tysiące możliwości wyposażenia wnętrza zgodnie z oczekiwaniami i preferencjami właściciela, minimalizm i prostota przeplatają się z antykami a także ogromem i bogactwem, wszystko zależy od tego, czego my sami oczekujemy. Nie robi już też wrażenia mieszkanie urządzone w kolorystyce czerni i bieli. Każdy kolor ścian jest dozwolony, nie ma panujących odgórnie standardów, to jak z malowaniem obrazu, ciężko ocenić jakiś jako udany albo nie, bo to, co przez jednych zostanie okrzyknięte jako bazgroły, inni będą traktować jako najcenniejsze i najpiękniejsze dzieło sztuki.

Architektura przestała polegać już tylko i wyłącznie na zajmowaniu się projektami domu powstało wiele odgałęzień tej dziedziny naszego życia, wystarczy popatrzeć na architektów przestrzennych, których zadaniem jest wplecenie w dany teren budynku w taki sposób by idealnie współgrał i komponował się z istniejącą infrastrukturą, nie jest to zadanie łatwe, ale za to bardzo ciekawe. Podobnie sprawa się ma z architekturą ogrodów, polegającą na zagospodarowaniu przestrzenią zielona w taki sposób, aby każdy z na przykład domowników znalazł swój własny kąt, na wyciszenie, relaks medytacje czy po prostu na popracowanie w domowym zaciszu. Dzisiejsze możliwości sprawiły, że architekci ogrodów są w stanie zaprojektować nasz ogród w taki sposób, aby o każdej porze roku znaleźć jakieś zielone spokojne miejsce sprzyjające naładowaniu baterii.

 

 

Dodaj komentarz