Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Warszawa Wilanów

warszawa wilanówJeśli ktoś z nas posiada dodatkowe mieszkanie, które może wynająć kibicom na Mistrzostwa Europy 2012 może na tym bardzo dobrze zarobić. Pierwsze co trzeba zrobić to przedstawić swoje ogłoszenie. Najtańszym i najprostszym sposobem jest zamieszczenie notki na darmowym portalu z ogłoszeniami. Za drobną opłatą możemy swoje ogłoszenie wyróżnić, tak aby więcej osób zwróciło na nie swoją uwagę. Dla kibiców udostępnione zostały też specjalne portale, na których mogą szukać wolnych miejsc noclegowych. Jeśli sami nie chcemy zajmować się wynajmem możemy to zlecić firmie pośredniczącej wynajęciom, która zajmie się wszelkimi formalnościami. Mimo iż każdy chciałby zarobić jak najwięcej trzeba pamiętać o rozsądku w proponowaniu ceny najmu. Dodatkowy dochód możemy otrzymać również za zapewnienie wyżywienia, co dla wielu zagranicznych kibiców będzie dużym udogodnieniem.

Warto też zabezpieczyć się przed ewentualną dewastacją naszej nieruchomości. W tym celu najlepiej pobrać kaucję, która będzie zwracana po zakończeniu pobytu, jeśli wszystko będzie w porządku. Nie wolno także zapomnieć o podpisaniu umowy. Jeśli najemca jest z zagranicy umowa powinna być spisana w obu językach. Dobrze jest wykonać zdjęcia mieszkania, czy też domu, które mogą stać się ewentualnym dowodem zniszczeń. Z mieszkania powinniśmy usunąć wszystkie rzeczy osobiste. Nie chcemy przecież, żeby obcy ludzie oglądali nasze zdjęcia lub pamiątki rodzinne. W naszym interesie leży też uprzedzenie sąsiadów, z którymi chcemy zachować dobre relacje. Naszym obowiązkiem jest przygotowanie świeżej pościeli, ręczników oraz wysprzątanie mieszkania. Miłym gestem będą też świeże kwiaty w wazonie lub tradycyjna potrawa polska dla gości. Nie możemy zapomnieć o tym, że wynajęcie mieszkania kibicom na Euro 2012 jest opodatkowane. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej mają do wyboru ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (stawka 8,5%) oraz podatek na zasadach ogólnych (stawki progresywne 18% lub 32%). Dla osób wynajmujących mieszkanie tylko na okres Euro korzystniejszy jest ryczałt.

 

 

Dodaj komentarz