Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Mieszkania do wynajęcia szczecin

Kupowanie nieruchomości z myślą o późniejszym wynajmowaniu ich jest jak najbardziej obecnie modne, ale też opłacalne. Inwestowanie w nieruchomości jest znacznie bardziej opłacalne, w dłuższej perspektywie czasowej, niż inwestowanie w lokaty długoterminowe, które są wysoko oprocentowane. Dlaczego warto kupić nieruchomość aby ją wynajmować? Bo w Polsce przede wszystkim cały czas brakuje mieszkań, dlatego Polacy coraz chętniej decydują się na wynajmowanie. Wielu osób nie stać na zakup mieszkania do wynajęcia szczecin, brakuje tych tańszych dla osób, które zarabiają dwa tysiące złotych miesięcznie i nie stać ich na posiadanie własnego małego kąta, dlatego przez jakiś czas wynajmują. Do czasu aż sami staną się wiarygodni dla banku i będą mogli wziąć kredyt na mieszkanie dla siebie. Zakup nieruchomości pod wynajem cieszy się więc ogromną popularnością wśród osób, które mogą sobie na to pozwolić.

Dlatego jeśli masz gotówkę, kupuj mieszkania do wynajęcia. Jeśli jednak chcesz wziąć kredyt na mieszkanie, które będzie później wynajmowane, musisz rozsądnie przemyśleć, czy to na pewno dobra inwestycja. W takiej sytuacji trzeba odpowiednio dobrać mieszkanie. Dobre mieszkanie to mieszkanie, które znajduje się w dobrej lokalizacji. Nie warto kupować czegokolwiek z tą tylko myślą, że wynajmie się to tanio, a zysk i tak będzie, bo tak naprawdę czeka nas w takim przypadku męczenie się przez wiele lat z koniecznością znajdowania sezonowo lokatorów do naszego mieszkania kraków wynajem, liczenia się z tym, że wynajmują oni mieszkanie w cenie, która ledwie pokrywa czynsz i raty kredytu. Jeśli nikogo nie znajdziemy, wtedy dopłacamy do internetu po to aby po latach mieć własne mieszkanie, które zyska na wartości, ale być może okaże się, że gra nie była warta świeczki. Gdzie można znaleźć dobre mieszkanie? Trzeba przeglądać internet. Zazwyczaj to właśnie w internecie pojawiają się najlepsze oferty dla kupujących. Gazety rzadko dają takie pole manewru.

Comments are closed.