Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Kraków nowe mieszkania

Kraków nowe mieszkaniaWiększość ludzi jako pierwsze lokum stawia na wynajmowane kraków nowe mieszkania, nie jest to rozwiązanie długoterminowe, ale cóż od czegoś trzeba zacząć. W którymś momencie powstaje myśl o zakupieniu czegoś swojego. I tu bardzo ważną rolę odgrywa jasność myślenia, ponieważ zakup mieszkania środa wlkp wcale nie jest zajęciem prostym. Warto rozglądnąć się po rynku nieruchomości, zebrać dane na temat cen oraz możliwości, jakie dane miasto posiada, aby nie dać się oszukać. Doskonałym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc czy to rodzinę czy też znajomych w poszukiwaniu idealnego mieszkanka, odpowiadającego naszym wymaganiom zarówno przestrzennym jak i położeniowym.

Najważniejszym krokiem, kiedy już uda nam się znaleźć coś odpowiedniego jest sprawdzenie ksiąg wieczystych obiektu, czy nie jest tam ktoś zameldowany, czy hipoteka danej nieruchomości nie jest obciążona jakimiś długami komorniczymi, sądowymi czy też jakimikolwiek innymi. A także czy osoba sprzedająca dany lokal ma do niego prawo, gdy te podstawowe formalności zostaną przez nas sprawdzone ważne jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego mieszkania kraków podgórze, i tu bardzo trafnym rozwiązaniem jest współpraca z fachowcem lub rzeczoznawcą, który oceni czy na przykład instalacje zgadzają się z ofertą sprzedaży, bo jeżeli oferta mówi, że mieszkanie jest po generalnym remoncie a okazuje się, że niestety większość instalacji nadaje się do wymiany to lepiej jeszcze zastanowić się nad tą ofertą. Oczywiście istnieje możliwość negocjacji ceny z właścicielem, ale wszystko zależy tak naprawdę od tego czy mamy czas i fundusze na przeprowadzenie na przykład generalnego remontu czy zaraz po zakupie chcemy się wprowadzić do nowe mieszkania ursynów. Ponieważ z założenia kupione przez nas mieszkanie ma nam służyć przez wiele lat, gdy wszystkie formalności są już zakończone i zdecydowaliśmy się na zakup konkretnego lokalu nie można zapomnieć o akcie notarialnym, który w naszym kraju jest niezbędny do prawnego przeprowadzenia sprzedaży i posiadania aktu własności danej nieruchomości a co z tym się wiąże wszystkich praw i obowiązków rozumianych zgodnie z literą prawa.

 

Dodaj komentarz