Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Zmiany na rynku nieruchomości

Jest to bardzo ważne, ponieważ tyko dzięki takiemu zabiegowi nie stracimy bardzo wielu pieniędzy. Możemy takie mieszkanie urządzić po kosztach, ale i tak dzięki temu podniesiemy jego wartość. Kiedy już te wszystkie czynności wykonamy, możemy nasze mieszkanie sprzedać.

Okazuj się, że mamy szansę zarobić nawet o polowe więcej niż cena , za która kupiliśmy to mieszkanie. Innym sposobem na zarobieniu na nieruchomościach jest czasowe wynajmowanie. Trzeba wynajmować pokoje i jeszcze brać pieniądze za użytkowanie nowych mebli. Po wyprowadzce kilku lokatorów kiedy już się dostatecznie wzbogacimy, możemy po prostu trochę odświeżyć to mieszkanie i sprzedawać rzec jazd powinniśmy naszym kupcom powiedzieć, ze to jeszcze nigdy nie było przez nikogo używane.

Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu cena naszego mieszkania rośne. Jeśli ludzie, którzy chcą kupić od nas mieszkanie sprawdziliby faktycznie, czy nit tu nigdy nie mieszkał, to na pewno nie chcieliby nam zapłacić tyle, ile od nich żądamy. Jest to wręcz pewne zatajenie,a nawet oszustwo. Jednak wszyscy chcą teraz bardo się wzbogacić i nie zauważają twarzy drugiego człowieka. Przyglądają się tylko portfelowi z zamiarem powiększania swojego zysku. Niestety nie jest to najlepsza i najuczciwsza droga do wzbogacenie, lecz każdy wybiera swoją własna. Warto jednak pogrzebać w ofertach i nie zatrzymywać się tylko przy jakiejś jednej.

 

Dodaj komentarz