Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Kupno mieszkania

    ,

czy lokować oszczędności w nieruchomości?

6Czy opłaca się inwestować w nieruchomości. Czy w obliczy niedawnego boomu na rynku mieszkaniowym ten typ inwestycji nadal jest rentowny. Jeszcze 10 lat temu gra na rynku nieruchomości była prawdziwą żyła złota. Przez ogromny wzrost cen można było zarobić 100% wartości inwestycji. Dziś podaż mieszkań jest wyższa niż popyt, czy warto lokować wolne środki w ten sposób?
Złote czasy dla inwestorów skoczyły się wraz z nadejściem kryzysu. Obecnie niewiele osób może sprzedać z zyskiem lokale zakupione w okresie boomu mieszkaniowego, a przez skok kurs franka, kredytobiorcy w szwajcarskiej walucie mają dziś do spłacenia więcej niż kilka lat temu.
Inwestowanie w nieruchomości jest co prawda bezpiecznym (obok złota) sposobem pomnażania oszczędności, jednak dziś nie tak rentownym, jak choćby lokaty. Przez zaostrzenie wymagań zawartych w rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego coraz trudnij dostać kredyt hipoteczny, więc spora cześć osób, których nie stać na kredyt będzie zmuszona wynajmować nieruchomości. Dlatego też nie zabraknie osób, które zdecydują się na wynajem. W związku z zapaścią na rynku inwestycja w nieruchomość ma także ograniczona płynność finansowa. O wiele trudniej jest pozyskać środki finansowe ulokowane w mieszkaniu, niż z lokaty.

Comments are closed.