Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Wybór działki budowlanej

Znalezienie działki budowlanej to jednej z pierwszych i podstawowych kroków, które trzeba wykonać, żeby zacząć budowanie własnego domu. Bez działki oczywiście nie można myśleć o załatwieniu jakichkolwiek formalności, czy na przekład podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej projektu domu, które zostanie postawiony na takiej działce. Na co warto zwracać uwagę w czasie poszukiwań?

wybór działki budowlanej

Na pewno dla wielu osób najważniejsza będzie cena. Większość działek budowlanych ma raczej standardowe wymiary, które są wystarczające na budowę domu, oczywiście można się jednak zdecydować na zakup czegoś większego, jeśli pozwolą na to możliwości finansowe. Wiele zależy więc od ilości posiadanej gotówki oraz indywidualnych potrzeb i planów.

Gdy chce się budować dom niezbędne jest na początku wykupienie działki budowlanej. Taka działka musi być odpowiednio dopasowana choćby do wielkości domu, który ma być zbudowany. Lepszym rozwiązaniem jest wstępne określenie wielkości domu i kupienie działki a następnie zlecenie przygotowania indywidualnego projektu architektonicznego. Działka budowlana pozwala zawsze na wybudowanie określonej wielkości budynku. Należy to zawsze brać pod uwagę przy budowaniu domu.

wybór działki

Wybór działki wymaga między innymi na sprawdzenia, czy dana działka pozwala na wybudowanie budynku mieszkalnego. Istotne jest również sprawdzenie czy na danej działce można korzystać z podłączenia poszczególnych rodzajów instalacji. Jeśli nie ma możliwości na danej działce podłączyć pewnych instalacji wówczas konieczne jest już na etapie projektowania, by decydować się na możliwości korzystania z instalacji opartych na źródłach odnawialnych. W ten sposób można również uzależnić się od centralnych instalacji, która pozwalają na korzystanie z wody, prądu.

Comments are closed.