Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kupno mieszkania

    ,

Wady i zalety domu energooszczędnego.

Budowa domu energooszczędnego w ostatnich latach stała się coraz bardziej popularna. Niestety Kost takiego budynku jest stosunkowo droższy niż w tradycyjnej technologii.
Zalety domu energooszczędnego.
Dom energooszczędny pozwala na dużo tańsze użytkowanie budynku przez wiele lat. Taki dom pozwala na obniżenie kosztów za prąd w znacznym stopniu. Zamontowanie szczelnych okien oraz odpowiednich drzwi pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania takiego domu.
Posiadanie domu energooszczędnego to zysk na przestrzeni lat. Chcąc sprzedać taką nieruchomość mamy pewność, że zarobimy na sprzedaży.
Mamy wkład w ochronę środowiska. Domy budowane w tej technologii mają na uwadze ochronę środowiska. Poprzez odpowiednie usytuowanie budynku na działce oraz odpowiednie ustawienie pomieszczeń względem stron świata dom jest odpowiednio naświetlony, a użytkowanie jest wygodne.
Wady domu energooszczędnego:
Mimo iż tego typu architektura funkcjonuje już jakiś czas na naszym rynku, to budowa takiego domu jest dość kosztowna. Poprzez rozwiązania oraz zastosowanie najwyższej, jakości materiałów znacznie wzrastają ceny za materiały.
Do wybudowania takiej nieruchomości konieczne jest zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy budowlanej, która zna się na tej nowej technologii. Jeżeli zatrudnimy pracowników, którzy nie mają pojęcia o zastosowaniach w tym sposobie budowy to nasz dom może nie być energooszczędny. Tak niewielkie elementy jak ciągi wentylacyjne mają ogromny wpływ na końcowy efekt.
Wygląd takiego domu może nie być zadowalający dla niektórych osób, ponieważ w tej technologii znaczenie ma zwarta i prosta bryła budynku. Okna zazwyczaj są małe i jest ich jak najmniej, aby zminimalizować utraty ciepła. Dla miłośników wykuszy, dużych okien oraz przeszklonych drzwi taki budynek może być nie atrakcyjny.
Mimo wszystko warto budować domy energooszczędne. To inwestycja na lata, która w ciągu kilku najbliższych lat nam się zwróci. Poza tym mieszkanie w takim budynku to ogromna wygoda. Pomieszczenia są idealnie dostosowane i rozmieszczone do potrzeb użytkowników.

3 Odpowiedzi do Wady i zalety domu energooszczędnego.

Dodaj komentarz