Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Handel nieruchomościami

Szybkie zarabianie interesuje każdego człowieka. Nikt z nas nie lubi codziennie i monotonnie chodzić do pracy na osiem godzin i wykonywać jednostajną parce. Wszyscy chcielibyśmy nic nie robić, tyko leżeć, ale żeby pieniądze przychodziły do nas same. Jest to możliwe, ale wymaga to dużych dawek sprytu oraz samozaparcia, ponieważ nie zawsze nasz genialny pomysł może wypalić. Wiele osób próbuje teraz wchodzić w handel nieruchomościowymi. Jest to dość proste, ale często przez nieuwagę można na tego rodzaju manipulacjach dużo stracić. Przede wszystkim polega to na tym, że kupujemy jakaś nieruchomość, tutaj mowa jest przede wszystkim o mieszkaniach, jeżeli kupimy mieszkanie w stanie surowy od developera,a potem je urządzimy, to możemy nie zacząć zarabiać. Chodzi tu o to, ze można takie mieszkanie sprzedać. Trzeba jednak brać pod uwagę to. Z dnia na dzień ceny mieszań spadają, dlatego może się okazać, ze niczego nie zarobimy na takim zakupie i sprzedaży, a nawet utracimy. Lepiej jest więc kupić mieszkanie i je urządzić, a potem je wynajmować, będzie nam się spłacał sam kredyt, a i wreszcie przyjdzie także czas na spore zarobki.

Oczywiście, żeby taki krok stal się dla nas opłacany, powinniśmy po prostu widzieć, gdzie inwestować pieniądze oraz skąd je wziąć. Raczej nie będziemy dysponowali wolna gotówką o na ten cel przeznaczymy kredyt, który trzeba będzie zaciągnąć. Za każdym razem, kiedy wynajmujemy mieszkanie możemy je odświeżać. To będzie znacznie podnosiło cenę wymianu danego lokum i nasza inwestując będzie najpierw się spłacała, a potem przynosiła nam ogromne zyski. Wiele osób lawiruje i nie wie kiedy sprzedać, a kiedy kupić mieszkanie. Można oczywiście udać się do osoby która zajmuje się takimi sprawami i za odpłatną poradą może uzyskamy jakąś odpowiedź. Najgorzej jest, kiedy już mamy mieszkanie, ale nadal brak nam pomysłów na co można je przeznaczyć. Warto zrezygnować z takiego kupna, jeśli nie czujemy się zbyt dobrze w takim temacie, jest to dość trudne. Nie można sobie pozwolić by stracić dużo pieniędzy, ponieważ jest to jednak dość duża stawka. Jeśli nie mamy doświadczenia w nieruchomościach, to może to być bolesne dla portfela.

 

 

Dodaj komentarz