Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Klasyczne budownictwo

W czasach, kiedy architektura nie poszła tak do przodu jak w dniu dzisiejszym większość budynków charakteryzowała się prostotą, minimalizmem, ale również dokładnością wykonania, a także trwałością. Większość budynków ze starych lat przetrwała do dziś. Nie dość, że przetrwała to nadal ich fundamenty są bardzo mocne, a staranność z jaką zostały zaprojektowane i zbudowane wprawia w zachwyt, a nieraz w zakłopotanie niejednego lepszego budowniczego. Stare mocne budowle to trwałość materiałów i ponadprzeciętny urok tamtych czasów. Starzy budowniczy wiedzieli co to mocne fundamenty i dlatego mieszkania czy inne budynki przemysłowe, które zostały budowane w tamtych czasach stoją do dziś i wcale nie widać po nich by były w opłakanym stanie. Większość z nich wymaga jedynie lekkiej renowacji i odnowienia by z powrotem wrócił efekt z tamtych lat. Mimo nowoczesnych zastosowań w dzisiejszych czasach wielu architektów wraca do projektowania budynków, które charakteryzuje klasyczne wykończenie.

Na dzień dzisiejszy mieszkania w starym stylu to mała garstka budynków jednak z biegiem czasu może być ich coraz więcej. Dzieje się tak, ponieważ spora część ludzi wraca do starych korzeni budowniczych zachwycając się przy tym starymi budynkami. Kilkadziesiąt lat temu zdecydowanie materiały, z których budowniczy budowali swoje dzieła były mocniejsze, a mocna zaprawa niestety nie przetrwała do dziś. Zdecydowana większość budowniczych dzisiejszych czasów stawia na ilość i szybkość niżeli na dokładność i precyzje wykonania. Klasyczne budownictwo do dziś pozostaje bardzo doceniane i jest traktowane dla większości budowniczych jako wzór do naśladowania podczas budowania współczesnych budowli. Wymieszanie współczesnych zastosowań architektonicznych i budowniczych ze starymi klasycznymi założeniami w rzeczywistości może spowodować powstanie bardzo ciekawiej budowli.

Comments are closed.