Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kupno mieszkania

    ,

Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Obecnie bardzo trudno jest sprzedać dom czy też mieszkanie. Trudności, jakie stawia bank przed kredytobiorcą powoduje, że popyt na nieruchomości znacznie zmalał.
Jest jednak kilka sposobów, aby przyśpieszyć sprzedaż domu lub mieszkania. Bardzo istotnym elementem jest sposób, w jaki dodamy ogłoszenie o sprzedaży naszego budynku. Musimy zrobić dobrej, jakości zdjęcia z uwzględnieniem walorów, jakie ma dana nieruchomość. Zróbmy zdjęcia z zewnątrz, w środku wykonajmy po kilka zdjęć w każdym pomieszczeniu i wybierzmy najlepsze.
Jeżeli budynek nie jest w najlepszym stanie to warto zadbać o przeprowadzeniu koniecznych remontów czy napraw. Może dobrym rozwiązaniem byłoby odświeżenie i pomalowanie mieszkania czy domu. Otoczenie domu powinno być schludne, bez śmieci i starych przedmiotów.
Zastanówmy się czy chcemy skorzystać z pośrednika sprzedaży nieruchomości czy też wolimy szukać kupca na własną rękę. Jeżeli jesteśmy zapracowani, nie będziemy mieli czasu na odbieranie kilku telefonów dziennie od potencjalnych nabywców, ani też czasu na spotkanie i oprowadzenie po lokalu to lepiej zlecić to fachowcom.
Gdy chcemy samodzielnie sprzedać nieruchomość to trzeba dodać ogłoszenie w prasie, gazecie oraz Internecie, najlepiej na kilku portalach, aby pokazać ofertę jak najszerszemu gronu potencjalnych klientów.
Ogłoszenie musi być odpowiednio skonstruowane. Należy opisać dokładnie nieruchomość, podać metraż ilość oraz układ pomieszczeń. Trzeba wspomnieć czy jest to nowe czy też stare budownictwo. Opiszmy dodatkowe atrakcje, jakie znajdują się w pobliżu. Bliskość komunikacji, przychodnia czy też inne ważne punkty handlowe czy też usługowe znacznie zwiększają liczbę zainteresowanych zakupem.
Te kilka elementów pozwoli na przyśpieszenie sprzedaży budynku. Czasami jednak trzeba czekać kilka miesięcy, aż znajdziemy klienta. Niejednokrotnie niezbędne jest obniżenie ceny nieruchomości o kilka tysięcy złotych w celu zdobycia nabywcy. Są sytuacje, gdy negocjacja ceny jest konieczna.

Dodaj komentarz