Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Powiśle

1Wiele osób marzy o tym, aby móc zamieszkać we własnym domu. Jednak rynek nieruchomości jest w Polsce niepewny, mieszkania są drogie. Jeżeli jednak bardzo nam zależy na własnych czterech kątach, przyda się dobry developer. Zanim zdecydujemy się na kupno nieruchomości warto sprawdzić jakie mamy do wyboru lokalizacje. W Bydgoszczy bardzo modne stało się osiedle Powiśle. Nie jest to osiedle luksusowe, ale zostało zaplanowane przez rozsądnego developera, dlatego znajduje się na nim wszystko co przeciętna rodzina potrzebuje do życia.

Budownictwo jest nowe, a infrastruktura przemyślana. Choć Powiśle zaczęło być budowane ledwie kilka lat temu, już na osiedlu już są pierwsze sklepy, przedszkole, siłownie. Planowana jest też budowa szkoły i parku. Dzięki negocjacjom pomiędzy biurem developerskim, a radą miasta wkrótce na osiedle zaczną jeździć dwa nowe autobusy, które jeszcze bardziej usprawnią komunikację. Szukając mieszkania lub domu warto rozważyć osiedle Powiśle w Bydgoszczy. Zostało zaplanowane tak, aby dobrze się w nim żyło.

Poznajmy opinię kilku mieszkańców:

Zdecydowanie wygodnie się tutaj mieszka, oczywiście jak wszędzie są i tutaj pewne niedociągnięcia, jednak ogólnie całe osiedle oceniam na wielki plus

Marta Jurska

Brakuje mi jeszcze trochę bardziej rozwiniętej bazy usług, ale ogólnie jest ok a wiem że będzie lepiej.

Karol Czech

Dodaj komentarz