Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Nowoczesna architektura

Na przestrzeni kilkunastu lat architektura posunęła się na przód w zastraszająco szybkim tempie. Z miesiąca na miesiąc powstają coraz bardziej unikalne i niepowtarzalne w swojej jakości projekty tworzone przez architektów. Poprzez coraz ciekawe pomysły tych artystów Polska za kilkanaście lat będzie mogła się pochwalić wspaniałą architekturą. Już na dzień dzisiejszy istnieje wiele wspaniałych budynków przemysłowych i mieszkalnych, które wprawiają ludzi w zachwyt. To znak, że Polska architektura się doskonale rozwija i być może na przestrzeni kilkudziesięciu lat stanie się kolebką współczesnych pomysłów architektonicznych. Na dzień dzisiejszy współczesna architektura może się pochwalić i tak sporym dorobkiem, a to dopiero początek. Z roku na rok nowoczesne zastosowania architektoniczne urzekają coraz bardziej potencjalnych obserwatorów i potencjalnych właścicieli.

Ponadprzeciętne zdolności mistrzów architektury pozwalają im tworzyć niepowtarzalne pomysły, które dzięki zręczności budowniczych realizowane w bardzo szybkim tempie, a efektem tych zespołowych działań są prześliczne budynki od których nie można oderwać oczu. Architektura dopiero coraz bardziej się rozwija, a przepiękne nowoczesne budynki w Polsce to już spore zaplecze świetnej roboty architektów. Dzięki fenomenalnym umiejętnością architektów Polska może cieszyć się coraz większą ilością niepowtarzalnych i bardzo niszowych i unikalnych zastosowań architektonicznych. Takie unikalne pomysły architektów powodują ogromną radość potencjalnych właścicieli takich cudów architektonicznych. Gdyby nie obecny kryzys na rynku nieruchomości z pewnością rozwój architektury byłby jeszcze szybszy. Można jedynie mieć nadzieję, że Polska jak najszybciej upora się z kryzysem, który męczy rynek nieruchomości dając tym samym pełne ręce pracy dla architektów i budowniczych.

Comments are closed.