Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Kupno mieszkania

    ,

Wybór projektu a koszt budowy domu.

Budowa domu to marzenie większości ludzi. Jest to jednak ogromny koszt, często budowa domu wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat. W związku z tym warto zadbać, aby nasz wymarzony domek nie tylko był wygodny i funkcjonalny, ale także jak najtańszy w budowie.
O ile nie warto oszczędzać na materiałach, ponieważ szybko może się okazać, że gorsze produkty, z jakich zostanie wybudowana nieruchomość to późniejsze problemy z budynkiem. Odpadający tynk, nierówne kafelki to niewielkie problemy w porównaniu z tym, że mogą pękać mury budynku. Dlatego bardzo istotne jest o materiały najwyższej, jakości.
Oczywiście można zmniejszyć koszty budowy nieruchomości już na samym początku. Odpowiednio dobrany projekt domu pozwoli zmniejszyć wydatki o kilkanaście a nawet czasami o kilkadziesiąt procent.
Przed wyborem projektu domu należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby obecne oraz takie, które będą w przyszłości. Jeżeli planujemy dzieci to trzeba to uwzględnić przy wybieraniu projektu domu, aby nasz budynek nie był za mały dla większej rodziny.
Ważne jest rozmieszczenie pomieszczeń. Musimy też ustalić czy potrzebujemy poddasza użytkowego, piwnicy oraz garażu. Jeżeli nie jest to konieczne to znacznie obniżymy koszt budowy domu. Decyzja jednak musi być naprawdę przemyślana, ponieważ o ile garaż uda się dobudować w późniejszym czasie to o piwnicy możemy zapomnieć. Zamiast garażu może warto pomyśleć o postawieniu wiaty, która jest dużo tańsza niż garaż murowany. W późniejszym czasie nie będziemy również ogrzewali dodatkowego pomieszczenia.
Rezygnacja z dużych okien, wymyślnych balkonów czy wykuszy to kolejne zaoszczędzone pieniądze. Dom powinien mieć prostą konstrukcję o nieskomplikowanej prostokątnej bryle. Budynek z wielospadowym dachem to dużo droższy koszt budowy, dlatego przy wyborze projektu ważne, aby dach był dwuspadowy.
Wybór projektu ma ogromny wpływ na dalsze koszty związane z budową nieruchomości. Dobrze dobrany i przemyślany będzie nam długo służył. Czasami warto zrezygnować z niektórych ozdobnych mało funkcjonalnych elementów na rzecz lepszego wyposażenia wnętrza.

Dodaj komentarz