Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Mieszkania deweloperskie kraków

Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu inwestowanie w rynek nieruchomości przez zamożniejszych przedsiębiorców dawał im niesamowicie duże profity. Poniesione inwestycje zwracały się w błyskawicznym tempie i w czterokrotnie, a nawet pięciokrotnie większych sumach. Wtedy rynek nieruchomości generował kolosalne dochody i był istną żyłką złota. Niestety te piękne czasy dla inwestorów i deweloperów minęły, a w zamian nadeszły czarne chmury, które już od dłuższego czasu wiszą nad rynkiem nieruchomości. W tym momencie panuje kryzys na rynku nieruchomości i ciężko przewidzieć, nawet najlepszym ekspertom, kiedy sytuacja może ulec poprawie. Jedno jest pewne jeżeli obecna sytuacja na rynku nieruchomości utrzyma się dłużej to będzie oznaczało brak inwestycji w rynek nieruchomości. W tym momencie inwestycja w budowle nowych mieszkań równa się z nieopłacalną inwestycją, która może się nie zwrócić w najbliższym czasie o ile w ogóle się zwróci. Nadeszły ciężkie czasy, które spowolniły przez te kilka miesięcy rozwój rynku nieruchomości.

W miejscu stoi bardzo wiele zaczętych projektów, które nie wiadomo czy w najbliższym czasie zostaną skończone o ile w ogóle zostaną skończone. W tym monecie nieopłacalna inwestycja na rynku nieruchomości równa się z zerowym dochodem. Takie ciężkie czasy, które nadeszły nie zwiastują niczego dobrego, a na pewno szybkiej poprawy. Mimo nowoczesnego budownictwa i pięknych mieszkań jakie powstały w ostatnim czasie to klienci mogą tylko pozwolić sobie na zawieszenie oka na tych pięknych budynkach. Brak wyższych dochodów powoduje, że klienci nie mają pieniędzy na zakup mieszkania deweloperskie kraków. To powoduje jeszcze większy kryzys, z którego z miesiąca na miesiąc coraz ciężej będzie wyjść. Nie wiadomo, kiedy na rynku nieruchomości zapanuje ład i porządek poprzez, który kryzys zostanie zażegnany.

Comments are closed.