Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Mieszkania we wrocławiu

24Jeszcze kilkanaście lat temu rynek nieruchomości przeżywał istny rozkwit. Nowe mieszkania Kraków Centrum oddawane do sprzedaży schodziły z dnia na dzień jak świeże bułeczki. Nie było najmniejszego problemu by sprzedać mieszkanie w stosunkowo krótkim czasie. Mimo wyższych cen niż w dniu dzisiejszym klienci bardzo chętnie nabywali nowe mieszkania we wrocławiu przeznaczone na sprzedaż. Na dzień dzisiejszy kryzys na rynku nieruchomości spowodował niesamowite zahamowanie w sprzedaży mieszkań, a poprzez taką sytuacje inwestorzy zostali z zamrożonymi pieniędzmi. Mimo, iż spadek cen mieszkań jest stosunkowo duży na ich zakup brakuje klientów. W tym momencie nowe mieszkania w warszawie czekają na swoich nabywców przez bardzo długi okres. Nie zanosi się na poprawę tej sytuacji w najbliższym czasie, a tym samym nowe mieszkania jeszcze przez nie krótki czas będą prawdopodobnie stały puste bez swoich nowych właścicieli.

W tym momencie nowe mieszkania i ich cena spadała o jakieś 20-25% , a mimo to klientów wciąż brak. Rynek nieruchomości obecnie przeżywa duży kryzys, z którego możliwe wyjście jest dopiero po poprawie sytuacji w kraju. W dniu dzisiejszym własne mieszkanie w mieście to nadal marzenie wielu młodych ludzi. Jednak mimo spadku cen mieszkań większość klientów nadal nie może sobie pozwolić na zakup swojego własnego mieszkania mdm. Na wymarzone mieszkanie z pewnością znaczna większość klientów będzie jeszcze musiała sobie poczekać przez dłuższe lata. Z miesiąca na miesiąc sytuacja na rynku nieruchomości jest coraz gorsza, a poprzez taki bieg wydarzeń można się spodziewać tego, że mieszkania mogą pójść jeszcze bardziej w dół niż dotychczas. Oczywiście to dobra wiadomość dla potencjalnych klientów, ale w takiej sytuacji na nieciekawej pozycji znajdują się inwestorzy, którzy zamrozili masę pieniędzy. W obecnej chwili ciężko przewidzieć, kiedy na rynku nieruchomości pojawią się jaśniejsze chmury.

Comments are closed.