Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, Dom mieszkanie czy biuro remonty malowanie szpachlowanie poznaj naszą ekipę Na Czysto Na Czas.,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Wartościowe nieruchomości

11Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu wartość nieruchomości była zdecydowanie wyższa niż obecnie. Rynek nieruchomości od jakiegoś czasu przeżywa duży kryzys nie tylko pod względem ceny mieszkań, które są coraz tańsze, ale również kryzys sięgnął klientów, których zdecydowanie brakuje na zakup mieszkań. Ciężko przewiedzieć ile potrwa taka sytuacja, ale z pewnością kryzys nie zostanie zażegnany w przeciągu przynajmniej najbliższego roku. Mimo kryzysu inwestorzy nie boją się inwestować dużych pieniędzy w coraz nowocześniejsze budowle. Jednak praktyczne nieruchomości to takie, które charakteryzują się prostotą, a ich cena jest adekwatna do ich wykonania. W tym momencie niepowtarzalne nieruchomości, które odznaczają się unikalnością i nietypowymi zastosowaniami to znaczna mniejszość budynków, które obecnie stoją puste i czekają z niecierpliwością na potencjalnych klientów.

Ludzie jednak mimo niskich cen nieruchomości nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, a podczas kryzysu banki również niechętnie udzielają kredytów na zakup mieszkań. W tym momencie z zachodu przyszła moda na stare budynki, a w szczególności kamienice. Inwestorzy coraz więcej pieniędzy inwestują w co kolejny budynek do renowacji, który po odnowieniu i ewentualnym remoncie można sprzedać za dwa, a nawet trzy razy większą cenę niż ta początkowa. Tanie nieruchomości to z pewnością na dzień dzisiejszy jeden z największych problemów deweloperów, którzy zamrozili masę pieniędzy w nowe inwestycje na które nie ma chętnych. Najnowocześniejsze budownictwo na obecną chwilę nie ma, gdzie wprowadzać swoich nowych zastosowań, ponieważ takie niepowtarzalne rozwiązania stosowane w budowaniu nowoczesnych domów nie sprawdzają się na dzień dzisiejszy. Brak klienta oznacza również cięcia kosztów i inwestycję na mniejszą skale. W takim przypadku nie ma mowy o innowacyjnych zastosowaniach.

Comments are closed.