Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, Zobacz jak wygląda budowa domów jednorodzinnych w małopolsce Pełen profesjonalizm!,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Szukamy mieszkania

Ustalmy jaka okolica nas interesuje. Czy chcemy mieszkać w centrum miasta, a może wolimy spokojne obrzeża ? Ważnym kryterium jest odległość od miejsc, w których często bywamy, czyli praca, szkoła, miejsca rozrywki. Korzystnym kryterium dla nas będzie bliskość sklepu czy przystanku autobusowego. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu zorientujmy się, czy razem z mieszkaniem kupujemy miejsce parkingowe lub garaż. Plusem będzie również bliskość parków oraz terenów spacerowych.

Zależnie od naszych zainteresowań możemy kierować się bliskością kręgielni, siłowni czy też basenu. Kolejny kryterium to rodzaj zabudowy. Musimy zdecydować, czy chcemy mieszkać w wysokim bloku, a może bardziej odpowiada nam niska zabudowa. Możemy wybrać osiedla ogrodzone i strzeżone. Tutaj jednak większą rolę grają możliwe fundusze. Na oglądanie mieszkania umawiaj się zawsze gdy jest widno.

Dzięki światłu dziennemu, będziesz mógł od razu zobaczyć ewentualne uszkodzenia w mieszkaniu i całym budynku. Nie wahaj się zadawać pytań jeśli czegoś nie wiesz. Im więcej informacji zbierzesz teraz, tym łatwiej będzie Ci porównać oferty. Jeśli zdecydujesz się już na kupno nieruchomości koniecznie sprawdź jej stan prawny. Poproś właściciela o akt kupna, sprawdź księgę wieczystą oraz zobowiąż sprzedającego do wymeldowania wszystkich zameldowanych najlepiej do dnia podpisania aktu notarialnego.

 

 

 

Dodaj komentarz