Sonda

W co inwestujesz pod wynajem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kupno mieszkania

    Każdy kiedyś „dorasta” to tego żeby wyfrunąć z gniazda rodziców i pójść „na swoje”. Pojawia się pytanie gdzie chcę mieszkać, w jakiej dzielnicy, czy sąsiedzi będą na poziomie, czy nie będzie to dla mnie za duże wyzwanie? Same pytania zero odpowiedzi. Często pierwszym krokiem jest obejrzenie wszystkich stron internetowych poświęconych mieszkaniom. Kiedy się już w końcu decydujemy musimy pomyśleć o kredycie, znowu zaczynają się przeglądania stron, który bank wybrać, gdzie marża będzie mniejsza, co to jest stopa procentowa i dlaczego powinienem się tym przejmować? Kolejne pytania.
    Idziemy więc z pękającą od pytań głową do doradcy finansowego, może on coś nam podpowie, może naprowadzi lub lepiej wybierze za nas. Kiedy już doradca finansowy wyjaśni nam co mamy robić i w jakiej kolejności, ,zabieramy się do działania. Najpierw pracodawca oświadczenia o zarobkach z ostatniego kwartału lub półrocza. Następnie wypełnianie wniosku o kredyt, sprawdzanie wszystkich dokumentów czy aby posiadamy kopie dowodu osobistego, odpowiadamy na 100 tyś. pytań aby w końcu złożyć wniosek. Kolejny etap szukanie mieszkania, oglądamy, zwiedzamy, pytamy znajomych, pytamy samych siebie czy to jest aby na pewno to? 3 pokoje czwarte piętro do kompletnego remontu – melina za przystępną cenę. Mówimy sobie będzie dobrze tu zrobię tak a tu inaczej i będzie tak jak elegancko. Podpisujemy umowę przedwstępną oczywiście przeczytaną od deski do deski, sprawdzamy księgi wieczyste, akty notarialne i stan techniczny mieszkania. Wszystko jest dobrze, parafka na każdej stronie i myślimy że po wszystkim a to dopiero początek. Nieprzespane noce z pytaniem w głowie czy dadzą mi ten kredyt czy nie stracę zaliczki, czy na pewno dobrze zrobiłem? W końcu po miesiącu jest wiadomość mam kredyt, umawiam się z notariuszem, godzina i akt podpisany. Nie mogę w to uwierzyć jestem „właścicielem” mieszkania. Jeszcze tylko odebrać klucze i mogę świętować że przez następne 30 lat będę je spłacał. Teraz remont i zabawa w budowlańca.

Skuteczna sprzedaż mieszkania

2Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie, musisz wiedzieć jakie są jego plusy, jakie są minusy i stosownie to wyważyć w prezentowaniu swojej oferty mieszkania. W jaki sposób to zrobić? Warto spojrzeć na swoje mieszkanie krytycznym okiem, lub popytać znajomych co sądzą o mieszkaniu, co trzeba w nim zmienić podczas prezentowania. Czasami możemy nie zwraca uwagi na przykład na paskudnie zabrudzone okna, które potrafią niesamowicie zepsuć cały efekt. Każde mieszkanie powinno być gruntownie posprzątane przed sporządzeniem z niego oferty sprzedażowej. Ponadto należy wiedzieć, że jeśli sprzedajemy mieszkanie, które znajduje się daleko od centrum, trzeba zaprosić do niego potencjalnego nabywce w czasie, kiedy najgorsze korki już minęły. Warto wyeksponować dość dobrze sposób, w jaki mieszkanie jest skomunikowane z reszta miasta, czy ma na osiedlu przedszkole, czy ma szkołę, park, czy znajduje się w okolicach sklepy i inne urzędy, których bliskość ułatwia życie. Jeśli znajdziemy cokolwiek co dobrze wpływa na wartość mieszkania w oczach potencjalnego nabywcy, warto to wyeksponować jak najbardziej już w ogłoszeniu, a także podczas wizyty klienta w mieszkaniu.

Warto wyeksponować dobry widok z okna nie zasłaniając żaluzjami widoku w czasie kiedy potencjalni mieszkańcy przychodzą nabyć mieszkanie. Jeśli określamy dobre cechy mieszkania, trzeba je odpowiednio podkreślić dodając jeszcze raz, że mieszkanie jest dobrze skomunikowane z centrum lub że znajduje się ono w dobrej lokalizacji. Warto przy tym dobrze skupić się na konkretach zamiast na ogólnikach, czyli stosujmy takie wyrażenia, które skonkretyzują ofertę i wyróżnią ją spośród setek innych. Kolejna sprawa to dobre zdjęcia. Zdjęcia powinny być ostre, zrobione w sytuacji kiedy w mieszkaniu jest czysto słonecznie. Najlepiej jest robić zdjęcia podczas zachodu słońca, wtedy oświetlenie będzie najlepsze. Pośród zdjęć powinien znajdować się też w ogłoszeniu plan mieszkania na sprzedaż gdańsk.

Dodaj komentarz